czwartek, 3 lutego 2011

Ranking apartamentów w Polsce

Zastanawiałem się dzisiaj jak apartamenty w Polsce postrzegają turyści z naszego kraju. Na podstawie ogólnie dostępnego narzędzia jakim jest Google Adwords zrobiłem szybką analizę gdzie najczęściej Polacy szukają apartamentów. Zaskoczenia dużego nie było ale mimo wszytsko wyniki są bardzo interesujące.
fot. www.lektyka.pl

Przygotowałem ranking apartamentów w Polsce zestawiając frazy o największym potencjale wyszukiwań dla poszczególnych miejscowości. Wyniki poniżej:


Miejscowość/obszar Turyści (tys.) Udział w rynku
Apartament/Apartamenty Zakopane 240 40,00%
Apartament/Apartamenty Warszawa 73 12,17%
Apartament/Apartamenty Karpacz 45 7,50%
Apartament/Apartamenty Kraków 44 7,33%
Apartament/Apartamenty Gdańsk 39 6,50%
Apartament/Apartamenty Kołobrzeg 25 4,17%
Apartament/Apartamenty Wrocław 24 4,00%
Apartament/Apartamenty Świnoujście 20 3,33%
Apartament/Apartamenty Sopot 20 3,33%
Apartament/Apartamenty Poznań 12 2,00%
Apartament/Apartamenty Krynica 8 1,33%Apartamenty w Górach 27 4,50%
Apartamenty nad morzem 14 2,33%
Apartamenty nad Bałtykiem 12 2,00%

Co myślicie o tym zestawieniu?

Na pierwszy rzut oka widać, że wynajem apartamentów w Polsce kojarzy się z wypoczynkiem w trakcie urlopu czy lubianych "długich weekendów". Tym bardziej widzę sens pisania tego bloga. Polacy jeszcze nie wiedzą, że apartamenty w Polsce to nie tylko Zakopane czy Bałtyk. Rozwój aparthoteli jest ogromny. Apartamenty zasługują na uwagę. Promocja tego sposobu nocowania ma dodatkową zaletę - ceny w hotelach spadają, a pokoje hotelowe zmieniają się na lepsze.

Szczerze powiem, że nie spałem w apartamentach zlokalizowanych w 6 powyższych miejscowościach.

Może ktoś potrafi polecić inny ciekawe apartamenty w polskich kurortach?

1 komentarz:

  1. Ciekawe zestawienie. W Polsce na przeszkodzie w uprawianiu wszelkiej turystyki wewnątrzkrajowej stoją kiepskie rozwiązania komunikacyjne. Ci, którzy mieszkają blisko jakiejkolwiek granicy wolą wyjechać z kraju po lepszych drogach. Z centralnej Polski szybciej i wygodniej dostaniemy się samolotem do Barcelony niż nad Bałtyk. Ceny przy tym zbliżone. Myślę, że o zestawienie wyglądałoby zupełnie inaczej gdybyśmy mieli więcej lotnisk i przystępnych cenowo połączeń krajowych. Odnośnie polecenia apartamentów, to ja wybieram te w nieco mniej zatłoczonych miejscach. Nad morzem w Pobierowie: http://www.palace-pobierowo.pl ,a w Górach "Pod Mnichem" w Wambierzycach (Kotlina Kłodzka).

    OdpowiedzUsuń