niedziela, 23 stycznia 2011

Apartamenty we Wrocławiu

 Wrocław reklamuje się hasłem "Wrocław miasto spotkań". I uważam, że jest to na pewno trafny slogan. Miasto w ostatnich dekadach prężnie rozwija się przyciągając wielu inwestorów. Możliwości jakie dają oni młodym ludziom, ale także uczelnie wyższe, a wśród nich Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski i wiele innych państwowych i prywatnych uczelni buduje potencjał tej aglomeracji. Potencjał biorący się z młodych i aktywnych Polaków.
Nie można pominąć tu piękna tego miasta, jego architektury, zieleni i mostów. Wrocław nazywany jest polską Wenecją, a apartamenty we Wrocławiu nawiązują poniekąd do tych klimatycznych weneckich mieszkań.

Widok z Wyspy Słodowej na Ostrów Tumski we Wrocławiu


Wrocław odwiedziło w 2009 roku około 450 tys. zagranicznych turystów. Jest to dopiero 6 pozycja, bo większą liczbę odnotowała Warszawa (2,2 miliona) Kraków (900 tys.), Poznań (600 tys.), Lublin (530 tys.) i Gdańsk (530 tys.). Łatwo można policzyć, że jest to około 1300 turystów zagranicy dziennie. Gdy dodamy do tego turystykę krajową i biznesową okaże się, że zapotrzebowanie na miejsca noclegowe jest ogromne. Dlatego stale realizowane są we Wrocławiu inwestycje hotelowe, ale powstają też alternatywne miejsca noclegowe, takie jak hostele i apartamenty wykorzystujące infrastrukturę już istniejącą.

Apartamenty we Wrocławiu oferuje dziś około 20 aparthoteli. Największą liczbę apartamentów wynajmowanych w systemie hotelowym posiadają:
  • Apartments Wroclaw - LeoApart
  • Exclusive Apartments lub EA Wrocław
  • AS Apartments
  • Silver Apartments 
  • Apartamenty Przyjaznelokum
  • Capitalapart (wcześniej Capitalapartments)
Pozostałe aparthotele we Wrocławiu posiadają mniej niż 10 mieszkań, ale liczba takich firm stale rośnie. Wrocław jest najlepiej rozwiniętym miastem w Polsce pod tym względem, a konkurencja w tym obszarze sprawia, że nocleg w apartamencie można znaleźć w coraz lepszych cenach. Dodatkowo aparthotele oferują coraz więcej usług dodatkowych takich jak: śniadania, bezpłatny parking, zakupy do apartamentu, wynajem samochodów, przewodnik i wiele więcej. To sprawia, że apartamenty we Wrocławiu już dziś swoją ofertą konkurują nie tylko z wrocławskimi hotelami, ale także w wielu przypadkach są alternatywą dla hosteli. Alternatywą o zdecydowanie większym stosunku jakości do ceny.

Czy warto wynająć apartament we Wrocławiu?

Myślę, że tak. Mogę powiedzieć, że nawet powinniśmy spróbować, bo ten alternatywny sposób nocowania może spodobać się wielu osobom. Dziś polecę dynamicznie rozwijającą się firmę Silver Apartments jako tę, w której można wynająć apartament w najlepszym stosunku jakości do ceny. Pełen luksus, a ceny już od 190 zł. Tu można sprawdzić wszystkie dostępne apartamenty we Wrocławiu tej firmy, a zagłębiając się w stronie znajdziemy jej wszystkie zalety.

A teraz przykład.

Szukamy noclegu dla siebie i dziewczyny. Powiedzmy taki romantyczny weekend we Wrocławiu. Pomysł zupełnie spontaniczny. Dzwonimy w czwartek wieczorem do Silver Apartments. Spośród oferty wybieramy apartament studio z noclegami z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Załapaliśmy się na ofertę Last Minute. Za 380 zł mieszkamy w Apartamencie Szmaragd albo w Apartamencie Rubin.

Poniżej fotografię przedstawiające wymienione apartamenty:

Apartament Rubin we Wrocławiu - salon z widokiem na Kościół Dominikański

Apartament Rubin we Wrocławiu - łazienka

Apartament Szmaragd we Wrocławiu - salon z aneksem kuchennym

Apartament Szmaragd we Wrocławiu - łazienka z wanną

Apartament Szmaragd we Wrocławiu - przedpokój


Apartamenty we Wrocławiu - polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz