sobota, 29 stycznia 2011

Apartamenty na świecie tańsze od polskich?

Przeglądając aktualne informacje o nowych inwestycjach budowlanych w Polsce trafiłem na artykuł z 2008 roku pt. "Apartament w Dubaju tańszy niż w Polsce".

Autor wskazuje na fakt, który dotychczas jest prawdziwy - często taniej kupimy apartamenty na świecie niż apartamenty w Polsce. Zestawiając ceny tego typu mieszkań w Hiszpanii, Egipcie, Chorwacji czy Bułgarii doznajemy miłego zaskoczenia. Nieruchomości w turystycznych państwach Europy mogą być tańsze od mieszkania w Warszawie czy Wrocławiu.

Ponadto apartament w Dubaju można było kupić w 2008 roku za około 300 tys. dolarów. Taka kwota wystarczała aby w tym mieście nabyć mieszkanie 50 metrowe. Dziś zakup apartamentu w Dubaju to koszt około 450 tys. dolarów. Patrząc na ceny apartamentów w Polsce, to nadal ciekawa alternatywa ulokowania pieniędzy w nieruchomość. Gdyby tylko ceny biletów były tańsze...

Park wodny w apartamentowej stolicy świata. Dubai.

Na podstawie tego artykułu postanowiłem, że będę odnajdywał dla Was ciekawe aparthotele nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Moich recenzji nie będzie, ale jeśli napiszę o apartamentach na świecie i je polecę, to wskaże także źródła swojej oceny.

Apartamenty w Polsce czy na świecie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

2 komentarze:

  1. Być może apartamenty za granicą jak i ogólnie ceny nieruchomości są często tańsze, ale koszt życia, utrzymania się tam i znalezienia pracy na obczyźnie może znacznie przewyższyć różnice w cenie na korzyść zakupu nieruchomości w rodzimym kraju. Nie ma to jedynie większego znaczenia jeśli stać nas na zakup domku letniskowego czy po prostu stałego miejsca wypadowego na wczasy, ale w wypadku chęci przeprowadzki koszta są niewymierne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisałeś tu o Dubaju. To miasto właśnie mnie zafascynowało. Jest po prostu przepiękne. Nie wiem czy wspomniane ceny za apartamenty w Dubaju są aktualne, ale wkrótce będę to badał i dam znać. Rozpoczynam właśnie swoją przygodę z Dubajem.
    No i gratuluje Ci fajnego bloga o apartamentach. Sam korzystam z tego typu nocowania i również poznałem wiele apartamentów w Polsce.

    OdpowiedzUsuń